Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
2800 music fans attend a concert. They travel in coaches. Each coach has 53 seats. How many coaches are required?
Read the excerpt below and answer the question. Lying, robed in snowy white That loosely flew to left and right — The leaves upon her falling light — Through
If a fission reaction yields 4.50×10^9 kJ of energy, then how much mass was lost?1.50×10^−6 kg5.00×10^−2 kg5.00×10^−5 kg1.50×10^−3 kg
Since Rodney took over as head of the division, he has challenged the status quo and guided adaptation. Rodney can best be described as a _____ leader.
What happens to water molecules when water vapor changes to liquid water? A. They form hydrogen bonds that hold them together loosely. B. They form chemical bon
It took 55 days for a radioactivity of 1.75 x 1012 Bq to remain 0.135 Ci. What is the half-life of this radioactivity?
solve these algebraic fractions please with explanation would be great
Consider the graph of the function f(x)=(x−2)12 below. Which statements are true about the function f(x) ? Choose all that are correct. A The minimum value of f
Jessica has a penny and a nickel. She flipped both coins. What are the chances that both coins land on tails?
factor this polynomial completely x2 - x - 20