liaabhabie
liaabhabie
03-10-2017
SAT
contestada
Can someone help me please
Respuesta :
martalopez767
martalopez767
03-10-2017
it would make sense to buy it in pounds because there are 454 grams in a pound and if your serving 500 people with a cupcake that holds 20 grams than that would take 10,000 grams so u would need about 23 pounds of sugar to make 500 cupcake
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
Please help me with this!!!!
Find the area of the triangle
What item should you look for when adjusting your check register
Why did nazi Germany build concentration camps in Poland
What would happen to the block if it had a density of 0.500 kg/L and was placed in the same 100.0 L tank of water? Select the correct answer below: It would sin
Find length JM in the image attached.
Assume that the price of a combo meal is the same price as purchasing each item separately. Find the price of a pizza, a coke, and a bag of chips.
Will mark BRAINLIEST!
PLEASE HELPPPPPPPP! THANK YOU!
9. Which of the following is not considered a result of the movement of tectonic plates? a. Earthquakes b. Mountain ranges c. Increased volcanic activity d. Kar