mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
A square patio has an area of 200 square feet. How long is each side of the patio to the nearest tenth?
Aisha mixes 50 milliliters of yogart, 100 grams of fruit and 250 milliliters of milk to make a smoothie what is the ratio of the amount of yogart to the amount
How do brakes help an inline skater stop?
Humans always have a negative impact on the environment ?TRUE or FALSE ?
Need help drawing a picture to show 9/7
Round 125 458 to the nearest hundred thousand
The thunderbolt bobsled team is training for Olympic Gold. During practice they start a run with a speed of 0.57 m/s, they complete the 1360 m run in 89.49 seco
$1.06 what is it rounded to the nearest cent
the _______ is where the geosphere meets the ocean
How does the suffix change the meaning of the base word in instruction