TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
A car slid off an icy 10m bridge and landed 12m away from the bridge. How much time was the car in the air? (Hunt: Projectile)
Which of the underlined titles in the following sentence should be enclosed in quotation marks? Our textbook, _English_Literature_, includes Shakespeare's play
I need help remover the steps to solve this problem 4i(6-2i)
Cervantes tale of the husband who doubts his wife with his best friend
Contours that are spaced evenly represent a ______ slopeA. steepB. shallow C. constant
Original price: $29.99; Markdown; 33 and 1/3%
need help 593,000+(7.89X10)
8,307 / 71 dived plz
Serena is mixing a material into a beaker filled with liquid. She notices that the material seems to disappear into the liquid. What physical property of the ma
A kenne is moving 160 dogs to a new facility. Each dog has its own crate. The facility manager rents 17 trucks. Each truck holds 9 dogs in their crates. Write a