cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
You develop an app to help students complete their homework. To earn money, you sell advertising space on the app’s main screen. An advertiser pays you $25 per
Sequence the skeletal and muscular changes that take place when a person inhales
A patient in a hospital has been diagnosed with malaria, which is a disease transmitted through mosquito bites. Jamie has an itchy, red bump where she was bit
how is the graph of y=9(3)^x+2 +6 translated from the graph of y+9(3)^x
Solve the equation. Identify any extraneous solutions. x=sqrt2x+24 6 and 4 are both extraneous solutions. 4 is a solution to the original equation. The value –6
Paul has grades of 86 and 85 on his first two tests. what must he score on his third test in order to have an average of at least 90
Which of the following can be a cause of social change?
how did world war 2 spur job growth in Washington?A: by decreasing competition in foreign tradeB: by encouraging many people to conserve resourcesC: by increasi
What are the different ways of interpreting the title of the short story was it a dream
Phillip advised his clients they needed to paint their master bedroom before showing the property. the walls of this room were 11' high. the wall lengths were 1