ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Part A: If (7^2)^x = 1, what is the value of x? Explain your answer. Part B: If (7^0)^x = 1, what are the possible values of x? Explain your answer.
I need to know 34 and 36 tap the picture..
The Olympic record for a marathon is 2.00 hour 9.00 minute 21.0 seconds if the average speed of the runner achieving this record is 5.436 m/s what is the marath
A teacher asks his students to write the numbers shown in order from least to greatest. Paul thinks the numberss are already in order. Sandra thinks the order s
what is43 to nearest 10
What is a prepositional phrase
Is it true or false that one result of market economies are companies which complete each other
Write the ratio 2/3 to 8 as a fraction in simplest form?
What were NOT factors for wartime economic growth?
how do plants make food? a. photosynthesis b. refraction c. reflection d. decomposing