Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

Water Cycle: As ___________ cools, it changes back to liquid form. Drops come together to form ________.
What role should the government have in enforcing equal rights for Americans?
how many yards in a mile?
What was significant about the new habitats Darwin visited?
what is the difference between a pentagonal prism and a pentagonal pyramid???????????
Which measurement is not equal to 3 m 30 dm or 300 cm or 3000 mm or 3000 cm
how do I solve 9 1/9 - 5/6
A box if cereal has a volume of 384 cubic inches . If width of the box is 4 inches and the length is 8 inches , what is the height of the box?
Who established a school for navigation?
Shandra's cat is 23.4 cm tall and 38 cm long. Express these lenghts in metres and in millimetres. Someone help me , I really need it for tomorrow and please exp