Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
simplify the following expression. 6.72 + 0.088
Choose the correct simplification of the expression (−2x 8y)(9x − 3y).−18x2 78xy − 24y218x2 78xy − 24y2−18x2 − 78xy 24y2−18x2 72xy − 24y2
Paul drives his delivery van 675 miles in 3 days. At this rate, how far will he drive in 15 days?
20. a comma-splice sentence may be corrected by (points : 1) ending the sentence where the comma is and starting a new sentence. replacing the comma with a semi
When did the united states become free of britaim?
6. A/An ________ is a cultural group whose members are defined by such characteristics as common origin, religion, language, customs, or physical features.
Which of these lines from "the golden fleece" by nathaniel hawthorne is an imperative sentence?
Why did the Gupta rulers support the caste system?
how many season did jennifer aniston star in friends? 9, 10, or 11
Using the formula r=d/t, where d is the distance in miles, r is the rate, and t is the time in hours, at which rate must you travel to cover 212.5 miles in 2.5