hahaha11111
hahaha11111
04-02-2022
Mathematics
contestada
what is the product of 4x and x?
Respuesta :
ItsDingy
ItsDingy
04-02-2022
Answer:
4x^2
Step-by-step explanation
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 58+ )
Otras preguntas
3) A large cheese pizza costs $11.99. A medium cheese pizza costs $8.99. How much do 2 large and 3 medium pizzas cost?
FREE POINT'S FREE POINT'S FREE POINT'S
The function p(s)=ā10s2+110sā180 represents a company's profit p made on selling a product for s dollars per unit. Calculate and interpret p(6). (1 point) 1. If
Which of the following is a cause of economic problem? A.Scarcity of Resources B.Unlimited Wants C.Alternatives Uses D.All of the above
Explain why carbon is called ""the backbone"" molecule of organic chemistry and why organic molecules couldn't easily be based on h or o instead.
solve the system of equations using elimination: -3x+3y=9 and 8x-6y=-4
Humans are not the only animals that pollute the air.truefalse
a racing car has a mass of 1910 kg. the acceleration of gravity is 9.8 m/s 2 . what is its kinetic energy if it has a speed of 109 km/h? answer in units of j
a racing car has a mass of 1910 kg. the acceleration of gravity is 9.8 m/s 2 . what is its kinetic energy if it has a speed of 109 km/h? answer in units of j
Which poetic device is used in trees come running towards them '? metaphor simile personification hyperbole