switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

Select the objects that hold the same amount og liquid as a 128-fluid-ounce jug. mark all that apply Options: A) Two 1 quart bottles B) Four 1 quart bottles C)
Shine has some money in his account. Every month, he uses the same amount of money from his account to pay for his music classes. The table below shows the amou
How was fighting in the Pacific and the Caribbean similar?
mr potters class has a test today for 1 1/2 hours. they have lunch at 11:40 what time should they start the test at
How would your life and the lives of your friends, family, and neighbors be different if suddenly a law such as the nuremberg laws imposed on your culture
How to calculate carbon dioxide in 100kg of air?
What are the strategies of each army in the battle of gettysburg?
Alexis has 36 marbles he gives 1/9 of marbles away to Sara. How may marbles did Sara have
In which situation would it be least likely for a scientist to revise her experimental methods?
Which of the following is a true statement?A. The citizens of a state may only register to vote after proving to have submitted their census survey.B. The censu