jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

explain all students should be required to perform one year of community service​
On Wednesday 72% of the customers who bought gas at a gas station made additional purchases. There were 250 customers who bought gas How many of these 250 custo
Who will manage the Common Core State Standards in the future?A) CCSSO and NGAB) NEA and AFTC) Federal governmentD) Not mentioned
What's the answer to this question
inequality 3x -6 ≤ -3
please help. The figure below is a triangle with three unknown angles.
What are Monsoon forests?
What is Elie's job at Buna?
What are 5 facts about landfill pollution?
the temperature was -15 F and fell 10 F