iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

The planet Venus has a large amount of water vapor in its atmosphere, and like Earth, has experienced extensive volcanic activity throughout its history. Does t
Witch is not an accurate description of benjamin baneker
The term peitentiary is related to the work for
which scale would a geologist use to estimate the total energy released by an earthquake? a. modified mercalli scale b. richter scale c. epicenter scale d.momen
You run 1 mile in 8 minutes. how long do you take to run 5 miles
1: Which of the following equations could you solve by first adding six and then dividing by negative three? 3x - 6 = -9 6 - 3x = -9 -3x - 6 = -9 x/-3 + 6 = -
What will internet search results contain when you use the and boolean operator in a two-keyword search string?
Heat transfer between two substances is affected by specific heat and the
Why is it so hard to amend the constitution?
Simplify (2v-7x)^2 then rewrite