frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
-22+0.3z=3-0.5z-0.8z
movie mania charges a subscription fee of $30 and an additional fee of 5 per movie
What countries were part of the Crusades?
How was the outcome of the Munich Agreement similar to the outcome of Adolf Hitler's nonaggression agreement with Stalin? A.Both agreements were broken when Ger
Angle D is a vertical angle to F. The measure of D is 53° . What is the measure of F?
what is 42% of 75 ? plzz help
what are all the structures and functions of the organelles in the cell?
When energy is used, ATP molecules convert to ADP molecules. This process is called _____. dephosphorylation phosphorylation oxidation diffusion
What was one major effect of agricultural collectivization under Joseph Stalin
MAIN IDEAS Individual rights were included in the Constitution because a. conflicts between individuals and the government remained unsolved. b. the people de