makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

y = x + 2 5x - 4y = -3 Solving systems by equations
Which speech made a stronger use of the appeal to ethics? Write two paragraphs that compare and contrast both speeches in terms of their appeals to ethics.
a coach is buying snacks for 22 players at a soccer match. She pays a total of $77 to buy each player a bottle of water and an energy bar. The price of one ener
Which is the pattern for factoring the sum of cubes
Which claim from “The Case for Shelter Animals” is supported by reasons or evidence? 1 Mills and pet store are only in business to make money. 2 All dogs sold
Determine whether or not the equation below is balanced. If it isn’t balanced, write the balanced form. Also, identify the reactant(s) and product(s) in this eq
Identify as many mistakes as you notice on Lin's graph.
Use the calculator to find the product. (1. 466 × 10–8)(5. 02 × 105) What is the coefficient of the product? What is the exponent of the power in the product?.
what is the right way to start a TDA?
Write 9/20 as a decimal number