BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
Fin efficiency is defined in relation to the maximum possible heat transfer rate from the fin for given convective conditions. This maximum possible heat transf
Give the names and symbols of three elements that are gases at room temperature.
. In your opinion, were critics of WWI anti-American? Why or why not?
A pair of Supplementary angles measures (x+2 )0 and (2x+4)0 . Find the measure of angles.
Shelly works as a call-center employee from inside her home. The company she works for does not mind that she works from home because she is so good at her job.
Will an overall increase in the level of non-competitive consumption always increase social welfare, explain why?
For what idea was John Locke responsible? a. He synthesized previous doctrines on international law. b. He posited the idea of society as being in a constant st
If potassium (K) and chlorine (CI) form an ionic bond, K will become a cation and CI will become an anion. True False
radiation sentence R A R I A T I O N
Difference and similarities between inca aztec and mayans Asap i gotta do essayyyyyy