Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

usan threw a softball 42 yards on her first try and 5112 yards on her second try. How much farther did she throw the softball on her second try than her first
What are chlorofluorocarbons and what impact do they have on the atmosphere?
The H line in Calcium is normally at 396.9 nm. However, in a star's spectrum, it is measured at 398.1nm. How fast is the star moving and is it moving towards
The average car sold from dealership a is 25,700. If the salesperson receives 1.5% commission on the price of the car, how much commission is made on a average
Solve -8|4b-6|+9=-39
Followers of which tradition may take offense at being offered charity health benefits?
Which of the following is true about a merger? a. It is an example of deregulation. c. It is a combination of two or more companies into a single firm. b. It vi
In saturated organic compounds, all the bonds between carbon atoms are called?
? Which of the following acts or treaties tried to help American Indians?
One of the problems with our current election system is??