amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

Round 6,852 to the nearest thousand
Whats the slope for (9,2) and (4,2)
What important result did Becquerel observe when he placed the uranium salt crystals and unexposed photographic film in a drawer? -The crystals phosphoresced wi
what is a polite euphemism for being short? a.) Altitude challenged b.) Not tall c.) Small and tiny d.) With little height
Which of the following best supports the idea that the melting of glaciers in Antarctica is a global environmental threat? A. The melting of glaciers can cause
Is all of this correct and how do I color it?
Costa Rica’s area is comparable to half of which U.S. state?
What were some of the arguments against New Deal policies? Check all of the boxes that apply. The New Deal was fiscally irresponsible The New Deal wouldn’t fix
I need help with numbers 4&5
A person should power walk for _______ minutes a day in order to benefit from this activity. A. 30-45 B. 25-30 C. 20-25 D.15-20