lexi56546 lexi56546
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 12 chocolate bars cost 13 dollars what is the price per bar?

Respuesta :

haliyahdynae
haliyahdynae haliyahdynae
  • 04-02-2021

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If the change of enthalpy of this reaction when proceeding left to right is +14 kcal, which chemical equation is correct? N2O4 2 NO2 + 14 kcal N2O4 + 14 kcal
One way to check if a website is Secure is to look for a / an in the address bar,​
Please HELP ME !!!!!!!! I need the answers ASAP In Roald Dahl’s story “Poison,” the real poison is not the snake’s venom. Rather, it is A. Timber’s attempts
Questions for “Do Not Disturb: How I Ditched My Phone...”: Answer the following questions about “Do Not Disturb: How I Ditched My Phone...” using at least 3 se
Which rule describes the translation?
This waxy coating is which of the following types of organic molecule
Which sentence uses the correct verbs? A. Anyone joining our dojo, including the kids, soon learn the importance of discipline in aikido. B. Anyone joining ou
What was the unintended impact of the fugitive slave act?
What did Churchill mean by the iron curtain?
¿S, C, OZ? Choose the correctly spelled translation of the following word.seriousserioceriozerio​