renee405 renee405
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

how much will a person pay for 4.5 pounds of bananas at a price of $1.25 per pound​

Respuesta :

sparklingsunset
sparklingsunset sparklingsunset
  • 03-02-2021

Answer:

$5.62 it could also possibly be $5.63 if you have to round up.

Step-by-step explanation:

Answer Link
laciboomgarden5 laciboomgarden5
  • 03-02-2021

Answer: $5.63

Step-by-step explanation: multiply 4.5 by the price per pound.

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate the expression when a = 3. 4a^4 A. 324 B. 48 C. 28 D. 11
The density of gold is 19.3 g/cm3. The density of iron pyrite is 5.0 g/cm3. If a nugget of iron pyrite and a nugget of gold each have mass of 50g, what can you
if line ab is parallel to line CD,and line CD is perpendicular to line EF.what can you conlude about AB andEF
what was darwins role on beagle
write each rate as a unit rate. 3 inches of rain in 6 hours
if something is made of cells then it?
The telephone was an innovation of A. Guglielmo Marconi B. Thomas Edison C. Alexander Graham Bell D. Jean Lenoir E. Gustav Eiffel
how did japans location both separate it from and tie it to china andn korea
what percent of 55 is 34
Because prokaryotes do not have many specific structures, they _____. a. cannot survive in most environments b. cannot move through their environments c. rely o