electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Was the United States justified in going to war against Mexico in 1846? Please review my answer. Answer: I would say that Yes, the United States was and is jus
What's the difference between percent abundance and relative abundance?
What function is graphed below? a. f(x) = log x + 3 b. f(x) = log (x + 3) c. f(x) = log x – 3 d. f(x) = log x – 1
In the decades after the Civil War, how did the railroads hurt farmers financially?
How does random fertilization add to the genetic variation?
Fill in the blank with the correct preterite or imperfect form of the verb in parentheses. Yo _____________ mucho en la tienda todos los días. (trabajar) Answ
A video games sell for $59.99.. a) how much is the sales tax on the game ?. b) what is the price including taxes ?
help me please please
Egypt became a/an _______ government state and by the 1960s and 1970s developed more rapidly than the rest of the Africa. A. socialist B. capitalist (C.) autocr
1. Which of the following artists was known for pointillism, a technique that creates a painting from many colored dots that blend together when seen from a d