JaquoiaDean3090 JaquoiaDean3090
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

If I have 1,518 oranges and sell them for . 25¢ each. How many money would I make?

Respuesta :

fichoh
fichoh fichoh
  • 04-01-2021

Answer:

379.5¢

Step-by-step explanation:

Given that :

Number of oranges = 1,518

Cost per orange = 0.25¢ each

Amount made = (number of oranges * cost per orange)

Amount made = 1518 * 0.25

Amount made = 379.5¢

Answer Link

Otras preguntas

125/250 in its simplest form
What was George Washington Carver known for?
Why are the poles colder than the equator?
What was not a source of energy introduced during the late 1800's?
Help photo question. Mathematics. :D
Immigrant families can often embrace new cultural traditions and practices while keeping some of the traditions and practices from their original cultureA.TrueB
Which sentence refers to the reality of Farquhar's situation in the dream sequence in section 3 of "An Occurrence at Owl Creek Bridge"?
What is the rays of an angle that measures 1/2 turn
Many Americans faced social consequences of the Depression, but one direct economic consequence was
Are there any current welfare payments or subsidies that need to be reviewed or added