agapiandluna
agapiandluna agapiandluna
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

a pound of rice crackers cost 2.88 nathan purchased 1/3 pound of crackers how much did he pay for the crackers

Respuesta :

harrinol harrinol
  • 03-12-2020

Answer:

0.96

Step-by-step explanation:

Answer Link
jtom43441
jtom43441 jtom43441
  • 03-12-2020

Answer:

If you're asking how much it would cost then

Nathan purchased 1/3 pounds of crackers for 0.96$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

EADY QUESTION WORTH 50PTS
this makes no sense to me keep getting the wrong answers when i try to figure it out
I have no idea what the answer is , plz help
The Pythagorean theorem
While driving, you see a school bus in the opposite lane dropping off students. there is no median. when is it ok to go?
Which of the following statements is true? A. One drink of alcohol will not affect your driving. B. Alcohol puts good judgment on hold, so you do not know whe
What is the length of AC 10 11 7 4
GB= 2x+3 what is GB? 5 units 10 units 15 units or 30 units
write the equation of a line whose slope is -2 and passes through (-1,6). write the answer in slope-intercept form
In the election of 1992, an incumbant president lost to a former rhodes scholar, largely because of economic issues. what was the outcome of that election.