danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes how the order of events creates tension
Please helppppppppp​
Explain binding energy​
The sails of two boats are pictured below. What is the value of y?
The table shows the total cost, y, for renting a playroom for a party with x party guests.
Whos better girls or boys explain your opinion :) Yes this is an science question and dont ask why but it is okay i have a crazy teacher lol
A bag contains four red marbles and eight blue marbles. You randomly pick a marble and then pick a second marble without returning the marbles to the bag.Both m
42 is greater than 24, 24 is less than 42
What NAACP attorney successfully argued the case that overturned school segregation and later became the first African American Supreme Court justice? A Thurgoo
What is an oosphere in relation to biology ​