jasminejazzywazzy
jasminejazzywazzy jasminejazzywazzy
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Olivia filled 6 baskets of strawberries. Later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. if all 3 boxes sold for $42, how much money did each box of strawberries cost?

Respuesta :

mommarich53105 mommarich53105
  • 03-12-2020

Answer:

21

Step-by-step explanation:

becuase that's the answer lol

Answer Link

Otras preguntas

Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?