Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

How did the Forbidden City get its name?
What is one common consequence across all debt types for delinquent payment
4-13. Below are some methods that students from another class used to find the number of tiles in problem 4-12. Which ones are like the ones that students in yo
Explain what the Three-Fifths Compromise was and why it was created by delegates at the Constitutional Convention.
High unemployment rates were a(n) _____________ of the Great Depression. 3 points cause effect
6. A rectangular piece of land measures 0.7 km byof wire. What length of wire is needed ?0.5 km. Each side is to be fenced with four rounds​
An athlete comes to you saying they got their finger slammed in the car door that morning. Says its throbbing now and is painful when they try and move it. You
PLEASE ANSWER!! I need a response of 5 or more questions ONLY! NO LESS! thank you (:​
18 2-2x How do I solve this!?
There are 25 dogs and 75 cats. What is the ratio of cats to dogs? Remember to simplify your answer.