shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

what is the quotient of 43.8 and 12
provide 3 details on how civilizations develop
Which would a historian use most often to research people or events from the past? a. old books and papers b. old buildings and ruins c. old tools and pottery
What is 3 square root -27/64
Hi,Can some one tell me how to solve this problem √-27 (step by step please)
How do you write 47300 in scientific notation
Which list is organized from SMALLEST to LARGEST? It is Planet,Solar System,Galaxy,Universef
The proteins in the cell membrane allow substances to come or go, based on their concentrations. This is an important part of _________________, which maintains
1.How does inertia affect a person who is not wearing a seatbelt during a collision?
A main character in a story that is a hero. A. Antagonist B. Protagonist C. Scientist D. Artist