willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Which expressions are polynomials? Select each correct answer. 30y2+x 30y2+x12 30y2x 30y2
2. The difference of twice a number and 8 is 12.
Jasmine took many pictures at a photo shoot. She wants to transfer these pictures from her camera to her laptop for image enhancement what mode is best to trans
why did some people believe that racism was at work in imperialism
Two samples probably will have different means even if they are both the same size and they are both selected from the same population.
Order the following from the stage of highest total population to the stage of lowest total population: Industrial, Pre-Industrial, Post-Industrial, Transitiona
The medical term for the degeneration of muscle tissue is _______
A delivery costs $2.75 per mile plus an additional $35 delivery fee, such that a delivery of 40 miles costs $145. If C(m) represents the total cost of the deliv
The fat intake of Americans a. has significantly declined, resulting in less obesity in the last 30 years. b. has declined as a proportion of kcalories only bec
Read the excerpt from Holes. "Take a good look around you," Mr. Sir said. "What do you see?" Stanley looked out across the vast wasteland. The air seemed thic