animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Explain how you can use place value patterns to describe how 50 and 5,000 compare
A criticism of the American system of federalism is that it is
round 9,254 to the nearest hundred
how many times is 5 bigger than 0.5?
Which of the following human activities can increase the risks of flooding? a. cultivation b. planting trees c. soil management d. widening rivers
Many of the people who have come to Mexico City have ended up living in areas _____.
Describe a real world situation that can be modeled by the equation y = 1/20x. be sure to describe what each variable represents.
Which primary source document would give you insight into how the Great Chicago Fire affected working-class families?
[tex]log_{8 x^{2} -23x+15}(2x-2) \leq 0[/tex]
Express the number 50 and 25 different ways