kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

Time/Temperature Control for Safety Food (TCS)
-4+6(-4x+3) combining like terms & distributive property
Please solve for x (X+4)/x=45
Heidi and her sister experience stress when their family from out of town comes to visit for the holidays what can I do to improve their mood during this time
How much energy is needed to melt 25.4 grams of I2? Hfus=61.7 J/g Type the correct answer to 3 digits. If the answer has an exponent, type the number, then ^, t
Which is a bacterial infection that is common among teens and has symptoms of fever, sore throat, and swollen glands? Lyme disease strep throat meningitis tuber
Which crops provide more than half of the calories consumed by humans?
A _____________ is a trip to a special destination to increase one's devotion or improve one's religious status.
How are a substance and a solution similar? how are they different?
Write an equation of the line that has a slope of 3 and contains the point (2,5) in point-slope form.