swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

What is NOT true about quitting tobacco use? Select one: a. If a former smoker takes a single puff, it can increase his or her odds of relapse greatly. b. After
how is the location of the rough ER related to.its overall purpose for the cell
Please answer both A. and B. Thank you in advance!!!
Joud has a rectangular fish tank. The dimensions of the fish tank are shown in the diagram. I AM FAILING PLZ HELP ME PLZZZ
Company Name: XXX XXX Coffee Co Contact / owner: E.B. Coffee Co is a traveling coffee and espresso bar for special events and any occasion. The company currentl
how to solve y x 6 for y = 2/3
What is the significance of the U.S. Supreme Court opinion that words creating a "clear and present danger" are not protected by the First Amendment?
Problem: Which expressions are equivalent to 2(x - 7)? Answer: Type equation here.  PLEASEE HURRY
Which instrument belongs in the brass family?
Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.21 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?​