101ilovemydog101 101ilovemydog101
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

i need a lot of help.....

i need a lot of help class=

Respuesta :

isaacrubendiaz
isaacrubendiaz isaacrubendiaz
  • 01-04-2020

Answer:

2.25

Step-by-step explanation:

if 8 flowers cost 18 then 1 flour would cost an eight of 18

which is 2.25

Answer Link

Otras preguntas

Please answer the attached question by selecting of the the given answers.
A lottery uses balls numbered 1 through 37. List the sample space of the event picking one even-numbered ball.
a gardener wants to create a rectangular vegetable garden in a backyard. She wants to have a total area of 108 square feet, and it should be 12 feet longer than
Rewrite log₅(x+3) into an equivalent expression using only natural logs
If Johnny had 20 complete living room outfits, disregard color scheme, how many different sets of five complete outfits could be arranged?
Sandy drives in town at a rate of 25 miles per hour. It takes her 15 minutes to drive to the store. How far is it to the store?
The sum of 18 +45 is a multiple of which sum? A. (3+9) B. (2+5) C. (1+3) D. (9+9)
Which of the following was NOT an aspect of MTV's brand in the '80s and early '90s? A) MTV promoted liberal values within its original programming B) MTV increa
Lori rented a booth at the craft fair for $200 to sell baskets she made. The cost of the materials for each basket was $8. If she sells the baskets for $20, how
What is the value of X ? Explain ( chords and arcs )