jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

mark BRIANLIEST FOR CORRECT ANSWER XD HURRY PLZ Which best describes what Florida Governor Madison Starke Perry did in anticipation of secession? He reestablish
HELP I'll Mark as brainliest!
Describe what is going in this diagram ​
Percy Jackson "the lightning thief" chapter 7 and 8 Chapter 7: -Reread pages 104 and 105: What is the author trying to hint to the reader? What do you predict
A company that uses the perpetual inventory system purchased 500 pallets of industrial soap for 10,000 and paid 750 for the freight in. The company sold the who
It takes 24 electricians 36 days to wire a new housing subdivision. How many days would 32 electricians take to do the same job?
Hm anyone out there to help?
Use algebraic methods to find as many intersection points of the following curves as possible. Use graphical methods to identify the remaining intersection poin
If you can download 10 ring tones for your cell phonefor $15 or you could download 11 ring tones foryour cell phone for $16, then the marginal cost of theeleven
The manufacturing overhead budget of Paparella Corporation is based on budgeted direct labor-hours. The November direct labor budget indicates that 6,000 direct