myfriendemily0oviwun
myfriendemily0oviwun myfriendemily0oviwun
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

5) Jacob bought three toy cars for a total of
$9. How much did each toy car cost?

Respuesta :

davidgudino10 davidgudino10
  • 02-12-2019
Each toy car costs $3
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2019

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

9/3=3

Answer Link

Otras preguntas

Solve equation using square root property X2-8X+16=1
Why was Emmeline Pankhurst significant?
I would like to know if 1 km is greater or less then 999 m
How many seconds in 2.6 days
State whether the following is an example of inductive reasoning or deductive reasoning You have a summer job as a mechanic’s helper. The mechanic asks you loos
A restaurant has two pastry ovens. When both ovens are used, it takes about 3 hours to bake the bread needed for one day. When only the large oven is used, it t
I would like to know if 1 km is greater or less then 999 m
Translucent definition: __________ is allowed to pass through translucent objects.
State whether the following is an example of inductive reasoning or deductive reasoning You have a summer job as a mechanic’s helper. The mechanic asks you loos
what causes the earths crust to move ?