becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

can somebody tell me how to solve this i'm begging.
Hello everyone! I need some help on finding out the equation that shows the same relationship as 42=7\div\dfrac{1}{6} Please help!
If it takes frank three hours to assemble seven bikes, how long will it take him to assemble the 35 needed for the Christmas sale?
Water closet bowls must be of _________ type.a) Elongatedb) Roundc) Squared) Oval
A fighter jet must reach a speed of 62 m/s to take off from the deck of an aircraft carrier. Calculate the speed in miles per hour. (1 mile = 1609 m) a. 138.44
Why is the Airbus A380 cheaper than the Boeing 747?
7. Evan answered 80% of all the questions on his science test correctly. If he answered 20 questions correctly, write and solve an algebraic equation to determi
Is 5/5 equivalent of 3/3
a train accelerates at -1.5 m/s for 10 seconds. if the train had an initial speed of 32 m/s, what is its new speed? 17 32 47 15
Daniel reads about survival and reproductive strategies of animals. He is surprised at the complexity of behaviors different kinds of animals practice. He is es