Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

In ur opinion do all Americans have equal access to the American dream?
Help me i need it and pls answer it properly I know you deserved the points thank you POINTS ON A FIGURE. Write CL if the following points on the figure are c
write the name for NaCl
A scale drawing of a rectangular park had a scale of 1 cm = 60 m What is the actual perimeter of the park in meters?
3 ½ + 1 1/3 help me out I’ll give you v bucks
thanks for any help!
All the chemical reactions that occur in a cell are called.
List all 4 compromises. between the Soviets and the US can be traced back to Yalta during WWII.
Two common areas of accounting that respectively provide information to internal and external users are.
does anybody know the answer??