alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Is Obesity Really a Big Problem in America? Please help me :)
Why does more solar energy reach the equatorial regions than the polar regions?
Can someone tell me what is a Genre?
a rectangular table top measures 4/9 of a meter long by 4/5 of a meter wide. the area is _____ square meter.
WHAT IS 123456567890*1423 THAT MEANS TO DIVIED PLEASE TELL ME THE ANSWER
what does the expression "what ever floats your boat" mean?
What is the last number
What is 3y = 15x - 12 in y = mx + b form ?
What is the World's Largest Rainforest?
Subtract: 6lb 4oz - 2lb 10oz