monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
A(n) ________ such as basque in europe, is a language unrelated to any other and therefore not attached to any language family.
MARKING BRANLIEST!! PLEASE HELP!!! what are the x-intercepts of the quadratic function y=x^2-3x+2 A:2 and 1 b:-2and 1 c:2 and -1 d: 1
Redefining the business mission of a mattress manufacturer as a "good night" sleep rather than stating the mission as "the manufacture of high-quality mattresse
of the planets listed which is closet to the sun
25 POINTS match the reasons on the left hand side of the chart to their correct matching statements on the right hand side based on the picture below
PLZ HELP Air pollution affects the environment, and it has many causes. Some types of pollution can be prevented. Classify these items as being a cause, an effe
a trapezoid has an area of 21 squares centimeters and a height of 5 centimeters. what is the sum of the base lengths of the trapezoid?
What is the area of a square with sides that are 3 2/5 in long?
if B equals 3 then B -2 is equivalent to what
Maria walked 3km west and 4km south. Calculate how far she is from her starting point